Halle: Udstillinger

Kennel Archa Von Samblebens

Udstillingsresultater

- Archa Von Samblebens Halle Berry



Dato

Sted

Dommer

Klasse


Placering


Kritik

23/06-2019


DKK

Vejen

Crufts-Kvalifikation


StLyudmila Tchistiakova

Champion

Excellent - 1. vinder

22/06-2019


DKK

Vejen


Rob Douma

Champion

Excellent - 2. vinder CK

21/06-2019


DKK

Vejen

Nordisk Udstlling


Gabriele Runge

Champion


Excellent - 1. vinder CK 1. BTK

Nordisk Certifikat

BIM


10/06-2019


DKK

Nykøbing Falster National Udstilling


Nikola Smolic

Champion

Excellent - 1. vinder CK 2. BTK

26/05-2019


KSS

Nykøbing Falster

4. Udstilling


Bruno Nodalli

Champion

Excellent - 1. vinder

26/05-2019


KSS

Nykøbing Falster

3. Udstilling


Bengt-Åke Bogren

Champion

Excellent - 3. vinder

25/05-2019


KSS

Nykøbing Falster

2. Udstilling


Ligata Zake

Champion

Excellent - 1. vinder CK 2. BTK

25/05-2019


KSS

Nykøbing Falster

1. Udstilling


Henrik Johansson

Champion

Excellent - 1. vinder CK 3. BTK

12/05-2019


DKK

Roskilde

Crufts-Kvalifikation


Marko Lepasaar

Champion

Excellent - 3. vinder CK 4. BTK

11/05-2019


DKK

Roskilde


Birgit Sluiter

Champion


Excellent - 1. vinder CK 2. BTK

CACIB


10/05-2019


DKK

Roskilde

Nordisk Udstilling


Tomas Rohlin

Champion

Excellent - 2. vinder CK 3. BTK

05/05-2019

FCI

Gent

Belgien


Wim Wellens


Champion


Excellent - 1. vinder

CAC

CACIB

BOS


SE KRITIK

04/05-2019

FCI

Gent

Belgien

Pamela Runderkamp

Champion


Excellent - 1. vinder

CAC

CACIB

BOB


SE KRITIK

23/03-2019


KSS

Hedensted

2. Udstilling


Kerstin Nilsson

Champion

Excellent - 2. vinder CK 4.BTK

23/03-2019


KSS

Hedensted

1. Udstilling


Jan Sonne Schmidt

Champion

Excellent - 3. vinder CK

10/02-2019

DKK

Fredericia

Tuula Maija Tammelin

Champion


Excellent - 3. vinder CK


15/12-2018

Amsterdam

Geoff Corish

Champion


Excellent - 1. vinder

Res. CERT

Res. CACIB


14/12-2018

Amsterdam

José Zijlmans

Champion


Excellent - 1. vinder

Res. CERT

Res. CACIB


25/11-2018


KSS

Middelfart



Inger Brodal Ronander


Champion

Excellent - 3. vinder CK

04/11-2018


DKK

Herning


Marleen Collins

Champion


Excellent - 1. vinder CK 2.BTK Res.CACIB


03/11-2018


DKK

Herning


Karin Voye

Champion

Excellent - 1. vinder CK 1.BTK CACIB BIR


07/10-2018


KSS

Næstved


Tomas Cucera

Champion

Excellent - 3. vinder CK

06/10-2018


KSS

Næstved


Grzegorz Robak

Champion

Excellent - 1. vinder CK 1.BTK BIR

23/09-2018


DKK

Ballerup


Birgit Seloy

Champion

Excellent - 3. vinder


19/08-2018


DKK

Rønne


Carole Garhoefer

Champion

Excellent - 1. vinder CK 2.BTK CACIB

18/08-2018


DKK

Rønne


Denis Kuzelj

Champion

Excellent - 1. vinder CK 3.BTK Res.CACIB

17/08-2018


KSS

Rønne

2. Udstilling


Karl-Erik Johansson

Champion

Excellent - 1. vinder CK 1.BTK BIR

17/08-2018


KSS

Rønne

1. Udstilling


Ramuné Kazlauskaite

Champion

Excellent - 2. vinder CK 2.BTK

12/08-2018

WORLD DOG SHOW 2018, Holland

Arne Foss

Champion


Excellent


10/08-2018


SPECIALTIES-SHOW

2018, Holland


Carsten Birk

Champion

Excellent

09/08-2018


BENELUX-WINNER

2018, Holland


Veiga Maria Gabriela

Champion

Excellent

04/08-2018


DKK

Billund

Nordisk Udstilling


Ingrid Borchorst

Champion

Excellent - 4. vinder CK

22/07-2018


KSS

Vejen


Rodi Hübenthal

Champion

Excellent - 3. vinder

21/07-2018


KSS

Vejen


Wera Hübenthal

Champion


Exellent - 1. vinder CK 3.BTK

20/07-2018


KSS

Vejen


Patricia Nemirovsy

De Alsina

Champion

Excellent - 1. vinder CK 1.BTK BIR

08/07-2018


VDH

Lübeck


Christine Rossier

Champion




KOMMER

01/07-2018


VDH

Hannover


Cindy Kerssemeijer

Champion



KOMMER

30/06-2018


VDH

Hannover


Reinhard Ritz

Champion



KOMMER

23/06-2018

Zwolle

Dick Baars

Champion


Excellent - 1. vinder

CAC - CACIB

BO (Bedst I Racen)


17/06-2018


DKK

Vejen


Tino Pehar

Champion


Excellent - 1.vinder CK 2.BTK Res.CACIB


16/06-2018


DKK

Vejen


Nina Karlsdotter

Champion


Excellent - 4.vinder


03/06-2018


KSS

Otterup

4. Udstiling


Kitty Sjong

Champion


Excellent - 1.vinder CK 1.BTK BIR

03/06-2018


KSS

Otterup

3. Udstilling


Olga Gracheva

Champion



Exellent - 1. vinder CK 3.BTK

02/06-2018


KSS

Otterup

2. Udstilling


Igor limovic

Champion



Excellent 1. vinder CK 1.BTK BIM

02/06-2018


KSS

Otterup

1. Udstilling


Marco Marabotto

Champion


Excellent 1. vinder CK 1.BTK BIR

27/05-2018


DKK

Århus


Anette Bystrup

Champion

Excellent - 1. vinder CK 2.BTK

13/05-2018


DKK

Roskilde


Jos Dekker

Champion


Excellent 2. vinder CK 4.BTK

12/05-2018


DKK

Roskilde


Eeva Rautala

Champion


Excellent - 1. vinder CK 4.BTK

11/05-2018


DKK

Roskilde

Nordisk Udstilling


Tinna Grubbe

Champion

Excellent - 1. vinder CK 4.BTK

08/04-2018

Luxembourg

Sanja Momcilovic

Champion



KOMMER

07/04-2018


VDH

Chemnitz


S. Würgatsch

Champion


KOMMER

31/03-2018


SKK

Malmö


Sanja Vreteninic

Champion


KOMMER

10/12-2017


VDH

Kassel


Barbara Pallasky

Champion


KOMMER

8/12-2017


VDH

Kassel


Gerda Kastl

Champion


KOMMER

26/11-2017


KSS

Middelfart


Knut Sigurd Wilberg

Åben

Very Good - 2. vinder

19/11-2017


FCI

Geneve


Francesco Cochetti

Åben

Excellent - 2. vinder

Res. CAC


18/11-2017


FCI

Geneve


Javinder Singh

Åben

Excellent - 1. vinder

CAC - Res. CACIB

17/11-2017


FCI

Geneve


Roger Barrenne

Åben

Excellent - 1. vinder

CAC

05/11-2017


DKK

Herning


Torbjörn Skaar

Åben

Very Good - 3. vinder

04/11-2017


DKK

Herning


Laurent Heinesche

Åben

Excellent - 1. vinder 

08/10-2017


KSS

Næstved


Jean-Francois Vanaken

Åben

Excellent - 1. vinder CK

1. BTK - BIM

07/10-2017


KSS

Næstved


Leos Jancik

Åben

Excellent - 1. vinder CK

2. BTK - CERT

23/09-2017


DKK

Ballerup


Svein E. Bjørnes

Åben

Excellent - 1. vinder CK

05/08-2017


DKK

Odense


Vincent O'Brien

Mellem

Excellent - 1. vinder CK

3. BTK R.CERT

23/07-2017


KSS

Vejen


Zvi Kupferberg

Mellem

Excellent - 2. vinder CK

3. BTK CERT

22/07-2017


KSS

Vejen


Sanja Vreteninic

Mellem

Very Good - 2. vinder

21/07-2017


KSS

Vejen


Miodrag Vreteninic

Mellem

Excellent - 2. vinder CK

11/06-2017


VDH

Hannover


Rui Oliveira

Mellem

Excellent - 2. vinder Res. - Anw. Dt. Ch. VDH

KOMMER

10/06-2017


VDH

Hannover


Torsten Himmrich

Mellem

Excellent - 2. vinder Res.

- Anw. Dt. Ch. VDH

KOMMERK

13/05-2017


KSS

Gørlev

4. Udstilling


Adam Ostrowski

Mellem

Excellent - 1. vinder

CK 1. BTK CERT BIM

13/05-2017


KSS

Gørlev

3. Udstilling


Gabriele Runge

Mellem

Excellent - 2. vinder

CK

12/05-2017


KSS

Gørlev

2. Udstilling


Andreas Schemel

Mellem

Excellent - 2. vinder

CK

12/05-2017


KSS

Gørlev

1. Udstilling


Bente Marker

Mellem

Excellent - 2. vinder

CK 2. BTK RES.CERT

30/04-2017


DKK

Roskilde


Nils Molin

Mellem

Excellent - 1. vinder CK

29/04-2017


DKK

Roskilde


Rui Oliveira

Mellem

Excellent - 1. vinder

CK 3. BTK RES.CERT

14/04-2017


DKK

Aars


Markku Kipinä

Mellem

Excellent 1. vinder CK 2. BTK Res.CERT

05/03-2017


KSS

Hedensted

2. Udstilling


Birgit Seloy

Junior

Excellent - 3. vinder

05/03-2017


KSS

Hedensted

1. Udstilling


Ole Staunskjær

Junior

Excellent

12/02-2017


DKK

Fredericia


Hans Almgren

Junior

Excellent - 1. vinder CK 3. BTK Res.CERT

27/11-2016


KSS

Middelfart


Ingrid Borchorst

Junior

Excellent - 2. vinder

CK

06/11-2016


DKK

Herning


Aida Rivera Franco

Junior

Very Good

05/11-2016


DKK

Herning


Christofer Habig

Junior

Excellent - 4. vinder

CK

09/10-2016


KSS

Herlufmagle


Anne-Mari Haugsten

Junior

Excellent - 4. vinder

08/10-2016


KSS

Herlufmagle


Monica Blaha

Junior

Excellent - 3. vinder

02/10-2016


Zwolle


T.A. Pillement - Heijden

Junior

Excellent 1. vinder

3. BTK

KOMMER

01/10-2016


Zwolle


P. van Montfoort

Junior

Excellent 1. vinder

3. BTK

KOMMER

25-09/2016

SIH

Maastricht

J. P. Dekker

Junior


Excellent - 1. vinder

RES. CAC

Bedste Junior


Junior

Benelux Winner 16


KOMMER

24/09-2016


SIH

Maastricht


C. de Giuliani

Junior


SE KRITIK

18/09-2016


DKK

Ballerup


Leif Ragnar Hjorth

Junior

Excellent - 4. vinder

10/09-2016

Luxembourg

Peter Würgatsch

Junior


Excellent - 1. vinder

Junior Champion Luxembourg


Junior

Benelux Winner 16


KOMMER

21/08-2016


VDH

Leipzig


Tiina Taulos

Junior

Excellent - 4. vinder

KOMMER

20/08-2016


DKK

Varde


Kerstin Nilsson

Junior

Excellent - 2. vinder

CK

14/08-2016


DKK

Rønne



Marija Kavcic

Junior

Excellent - 3. vinder

CK

13/08-2016


DKK

Rønne


Pamela Runderkamp

Junior

Excellent - 2. vinder

CK - 4. BTK

12/08-2016


KSS

Rønne

2. udstilling


Ricky Lochs-Romans

Junior

Excellent - 1. vinder

CK - 2. BTK - R.CERT JUNIORCERT

12/08-2016


KSS

Rønne

1. udstilling



Krystyna Opara

Junior

Excellent - 2. vinder

31/07-2016


VDH

Bremen


Hassi

Junior

SG2

KOMMER

30/07-2016


VDH

Bremen


R. Jacobs

Junior

V2 - Res. Jgd. CAC

KOMMER

24/07-2016


KSS

Vejen


Andi Hudono

Junior

Excellent - 2. vinder CK

23/07-2016


KSS

Vejen


Angel Sotoca Santos

Junior

Excellent

22/07-2016


KSS

Vejen


Stanley Shen

Junior

Excellent - 3. vinder

10/07-2016


VDH

Lübeck


Kerstin Buus

Junior

V1 - Jgd. CAC

Store Ring:

Bedste Junior

KOMMER

12/06-2016


DKK

Vejen


Uschi Eisner

Hvalp

Særdeles Lovende

1. vinder

Bedste Hvalp

11/06-2016


DKK

Vejen


Åsa Andersson

Hvalp

Særdeles Lovende

1. vinder

Bedste Hvalp

10/06-2016


DKK

Vejen


Jan Sonne-Schmidt

Hvalp

Særdeles Lovende

2. vinder

16/05-2016


DKK

Køge


Zafra Sirik

Hvalp

Særdeles Lovende

1. vinder

Bedste Hvalp

15/05-2016


KSS

Gørlev

4. Udstiling


Martin Baskaran Soto

Hvalp

Særdeles Lovende

1. vinder

Bedste Hvalp

15/05-2016


KSS

Gørlev

3. Udstiling


Elisabetta De Luca

Hvalp

Særdeles Lovende

2. vinder

14/05-2016


KSS

Gørlev

2. Udstiling


Luis Ortiz

Hvalp

Særdeles Lovende

1. vinder

Bedste Hvalp

14/05-2016


KSS

Gørlev

1. Udstiling


Maja Korosec

Hvalp

Særdeles Lovende

2. vinder

01/05-2016


DKK

Roskilde


Birgit Seloy

Hvalp

Særdeles Lovende

1. vinder

Bedste Baby

30/04-2016


DKK

Roskilde


Branislav Rajic

Hvalp


Særdeles Lovende

2. vinder

20/03-2016


KSS

Odense

2. Udstillng


Carole Garhöfer

Hvalp


Særdeles Lovende

2. vinder

20/03-2016


KSS

Odense

1. Udstilling


Marko Lepasaar

Hvalp

Særdeles Lovende

1. vinder

Bedste Baby

13/02-2016


DKK

Fredericia


Anette Bystrup

Baby

Særdeles Lovende

1. vinder

Bedste Baby